Kõrvarõngad must tamm ja tutt

30,00 

Tuttidega kõrvarõngad mustast tammest  helmestega. Pikkus 13cm.

Läbi ajaloo on tamme peetud üheks väärtuslikumaks puuks nii Eestis kui mujal maailmas. Tamme suuruse ja vastupidavuse tõttu peetakse seda kuninglikuks puuks.

Must tamm  on üks  maailma kõige kallimatest  puitudest. Must tamm ei ole mingi konkreetne puuliik, vaid pigem termin tammepuidu kohta, mis on sadu või isegi tuhandeid aastaid lebanud kuskil soos või järvemudas. Mudas puudub tammepuidule hapniku juurdepääs, mistõttu peatub tavaline lagunemisprotsess. Samal ajal reageerivad rauasoolad ja muud mineraalid järk -järgult puidus sisalduvate tanniinidega andes puidule algul tumepruuni, hiljem musta värvuse. Seda võiks nimetada fossiilistumise protsessiks.

Läbi ajaloo on palvehelmeste tutt olnud talisman ning võimu, kaitse, prestiiži ja vaimse sideme sümbol.  Aastate jooksul on seda kasutanud sõjaväe aadlikud, vaaraod, juhid ja preestrid. Budismis tähistab tutt lootose juuri, et meenutada kandjale analoogiat “pole muda, pole lootost”. Selle taga peitub tähendus selles, et ilma mudata ei saaks ilus lootoseõis kasvada. Tutt tähistab ühendust vaimuga ehk teie kõrgeimat tõde.

Kinnitused kaetud 925 hõbedaga. Pikkus 13cm.

 

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart