Makramee choker kaelakee “Kiil” hõbedasel rõngal

89,00 

Hõbedasele rõngale punutud choker kaelakee. Selle kaela panemiseks on rõngal painutusmehhanism ja see kohandub kergesti kaelaga.
Läbimõõt ca 12,5 cm, ümbermõõt ca 43 cm. Punutise pikkus koos Jumalannaga 8,5cm rõngast.

Laost otsas

Makramee “choker” kaelakee on käsitsi punutud hõbedasele rõngale. Kasutatud  on  parima kvaliteediga 1mm vahatatud  makrameeniitii ja hõbedasi  helmeid. Kiviks on kaunis looduslik kotkasilm. Lisandiks Kiili ripats.

KOTKASILMA kivi tuntakse ka halli tiigrisilma kivina. Ta on sinakas-halli või sinakas-rohelise tooniga ning tal on paralleelsed kassisilma efekti  ribad, mis meenutavad kotkasilma. Nagu teised tiigrisilma kivid, usutakse, et ka Kotkasilmal on võimsad vaimulikud ja metafüüsilised omadused. Teda peetakse kaitse, maanduse ja sisemise tugevuse kiviks. Usutakse, et ta aitab jääda keskendunuks ja tasakaalukaks raskuste korral ning pakub kaitset negatiivsete energiate eest. Öeldakse, et Kotkasilm aitab suurendada intuitsiooni, psüühilisi võimeid ja sisemist nägemist. Arvatakse, et ta pakub selgust  raskes olukorras, võimaldades näha tõde ja teha selle põhjal tarku otsuseid. Arvatakse ka, et see kivi aitab suurendada loovust ja enesekindlust ning edendada julgust ja tegevust oma eesmärkide poole liikumisel. Seda kas kantakse ehtena, kantakse taskus või kotis või kasutatakse meditatsioonis või energiatöös, arvatakse, et see kivi pakub tugevat ühendust maaga ja aitab inimesel oma sisemist tarkust ja tugevust avastada.

KIILi peetakse sageli transformatsiooni ja muutuste sümboliks. Seda seetõttu, et kiilidel toimub märkimisväärne metamorfoos vees elavast nümfist kauniks lendavaks putukaks. Tavaliselt elab kiil suurema osa oma elust nümfina. Ta lendab vaid murdosa oma elust ja tavaliselt mitte kauem kui paar kuud. See täiskasvanud kiil teeb seda kõike selle paari kuuga ja ei jäta midagi soovida. See elustiil sümboliseerib ja ilmestab hetkes elamise ja täiel rinnal elamise voorust. Hetkes elades oled teadlik sellest, kes sa oled, kus sa oled, mida teed, mida tahad ja mida mitte, ning teed hetkest-hetke teadlikke valikuid. See võime võimaldab teil elada oma elu ilma kahetsuseta nagu suur kiil. Sellisena seostatakse kiilisid sageli isikliku kasvu, eneseteostuse ja vaimse uuenemisega.

Mõnes kultuuris peetakse kiilisid ka jõu, julguse ja õnne sümboliks. Muistsed jaapanlased uskusid, et kiil esindab julgust ja võitu, samas kui põlisameeriklased nägid kiili uuenemise ja positiivse energia sümbolina. Lisaks on kiilid tuntud oma kiirete, väledate liikumiste ja võime poolest liikuda igas suunas. See on viinud selleni, et kiili seostatakse kohanemisvõime ja paindlikkusega, aga ka hetkes elamise ja kohalolekuga.

Choker on liibuv kaelakee, mis on väga tihedalt ümber kaela. Tegemist on kaelaehtega, mida kanti juba 15. sajandil ning mis oli tol ajal ca. 40 cm pikkune enamasti pärlitest koosnev kaelaehe.

 

Shopping Cart