Ahhaadist kee Ankh´i ristiga

49,00 

Mustast ahhaadist kee koos Ankh´i  ripatsiga. Kee on reguleeritava pikkusega ja sobib ka meestele, kuid miks mitte ka naisetele.

Pikkus 56-76cm ilma ripatsita.

Ripatsi mõõdud: pikkus 6cm(koos kinnitusega) x laius 3cm

Helmed: 8mm

 

Laost otsas

Must OONÜKS/AHHAAT on võimas ja tugeva toimega kivi. Teadlike ja enesekindlate inimeste kivi, ta sümboliseerib tugevust, sitkust, elujõulisust, positiivsust. Must ahhaat/oonüks annab elujõudu, aitab vältida enda energia äravoolu ja on tugev kaitsekivi. Ta on ka maandavate omadustega nagu enamik tumedaid kive.

Ankh ehk kopti rist ehk aasrist  on ristitaoline sümbol, mille ülaosas on silmus ja mis oli kasutusel Egiptuse hieroglüüfina. Ankhi ülaosas olev silmus sümboliseerib üle horisondi tõusvat päikest ja horisontaalne riba esindab maist eksistentsi tasapinda, vertikaalne riba aga taeva ja maa vahelist ühendust. Ankhil arvati olevat võimsad elu andvad omadused ning seda kasutati sageli Egiptuse religioossetes tseremooniates ja matusekunstis. See on Vana-Egiptuse sümbol, mis esindab igavest elu ning tasakaalu mehe- ja naiseenergia vahel.  Seda seostatakse sageli jumal Osirisega, kes arvati olevat pärast surma ellu äratatud, ja jumalanna Isisega, keda peeti kogu elu emaks.

 

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart