MIS ON MALA HELMED ja 5 PÕHJUST MIKS KANDA VÄEKEED e. MALAT

Mis on mala?

Olete ilmselt näinud oma jooga- ja meditatsioonisõpru kandmas tuttidega kaelakeesid ja mõelnud, mis on mala helmed? MALA  on lihtne helmestega kee, mida kasutatakse  meditatsioonis mantrate või  palvete  lugemiseks. Malasid saab kasutada ka hingetõmmete loendamiseks või tänulikkuse meditatsioonis. Eesti keeles on mala ilusaks vasteks sõna VÄEKEE. 

Inimene ei pea olema vaimne, kui ta kannab kaelas helmeid. Mõistel “helmeste kandmine” on  iidsetest aegadest kuni tänapäevani  üldse erinev tähendus. Varem kanti neid vaid vaimseks juhatamiseks, kuid nüüd on kasutus praktilisem ning sellesse saab põimida oma uskumusi ja tõekspidamisi. 

Mala e. väekee on seda tüüpi kaunistus, milles saab koos kasutada palju erinevaid looduslikke materjale. Kõige levinumad väekees kasutatavad helmed on valmistatud puidust, seemnetest või poolvääriskividest.  Seetõttu on see parim ehtetüüp, nagu seda soovitatakse ajurvedas, et muuta keha terveks. Sõltuvalt kasutatavast materjalist on helmeste omadustel teatud energeetiline mõju. Nii et leiate alati väekee, mis sobib ideaalselt teie hetkevajaduste ja eesmärkidega.  

Väekee valimiseks pole õiget ega valet viisi. Kui see teid alguses tõmbab, võib see olla teie jaoks mõeldud. Või võite valida mala, mis täidab teie jaoks sel ajal olulist eesmärki. 

Millest mala koosneb?

 MALA on sanskriti keelne sõna ja tähendab otsetõlgituna palvehelmeid. Traditsiooniline  mala on valmistatud 108 helmest, Guru helmest ja tutist. 

Malas on täpselt 108 helmest, mis on sümboolne arv, millel on pühad juured hinduismis ja budismis. Miks siis 108 ? See on küsimus, millel on sadu vastuseid. Numbril 108 on näiliselt piiramatud tähendused erinevates filosoofilistes, teaduslikes ja usulistes veendumustes. Mõned kõige huvitavamad on: 

 •  Sanskriti tähestikus on 54 tähte, pooled 108-st. Kuna aga mõlemal on naiselikud (Shakti) ja mehelikud (Shiva) omadused, korrutatakse tähed 2-ga, saades 108-ks.
 • Arvatakse, et 108 on loomise alus, mis esindab universumit ja kogu selle olemasolu. Lisaks on 108 vaimse mantra “Om” numbriline vaste, mis tähendab ka universumit. Seetõttu arvatakse, et mantra 108 korda laulmine aitab teil ühineda ja saada üheks Jumala, universumi või oma kõrgeima vaimse minaga.
 • Budismis öeldakse, et on 108 maist soovi ja 108 inimlikku pettekujutlust, mis takistavad meil jõudmast valgustumiseni. Veelgi enam, joogapraktikas on 108 püha, kuna praktiseerijad tähistavad aastaaegade möödumist 108 päikesetervitusega.
 • Peale 108 helme peetakse sümboolseks ka nii guruhelmest  kui ka tutti.

 

Guru (õpetaja) või meru (mägi) helmes on sageli suurem kui teised loendavad mantrahelmed ning see annab mantra korduste lugemise algus- ja lõpp-punkti. Guru  on 109. helmes mala kaelakeel ja seda ei arvestata meditatsiooni ajal.  See on teie mala algus ja lõpp. Guru/meru helme otsaga ühendatakse tutt, et mala viimistleda lõpliku sõlmega. Tutiga ühendatud guru esindab väidetavalt vaimse guru ja nende õpilase vahelist suhet.

Tutt sümboliseerib väidetavalt ühtsust  kuna kõik tuti üksikud kiud saavad kokku üheks. Tutt on läbi ajaloo olnud talisman ning võimu, kaitse, prestiiži ja vaimse sideme sümbol.  Budismis tähistab tutt lootose juuri, et meenutada kandjale analoogiat “pole muda, pole lootose”.

 

 

Kvaliteetse mala kaelakee iga helme vahele on käsitsi seotud sõlmed ja kee on sõlmitud siidiniidile.  

 • -Sõlmed võimaldavad teie sõrmel hõlpsalt iga helme kohal liikuda, kui malat kasutatakse mediteerimiseks.
 • Need loovad ruumi, et kaitsta kive üksteise vastu hõõrdumise eest
 • Sõlmed kinnitavad teie malahelmeid… kui teie mala kunagi puruneb, ei kaota te kõiki oma helmeid! Saate neid uuesti kokku sõlmida.
 • Sõlmed võimaldavad kaelakeena kandmisel malal graatsiliselt langeda.

5 põhjust, miks kanda väekeed e. malat: 

 1. See on meeldetuletus lõpmatusest keset ilmalikku. . See tuletab mulle meelde, et on minust suuremaid jõude, mis töötavad koos minu heaks. Et ma olen selles inimkogemuses vaimne olend. Et kuigi ma ei pruugi seda hetkel näha, lähevad asjad täpselt nii, nagu peaksid. 
 2. Neil on tervendavad omadused. Öeldakse, et kristallid valivad sind . 
 3. Need on stiilsed ja ilusad ning lisavad boheemlaslikku hõngu igale riietusele, mille selga paned.  Ilus mala on just see, mis annab igale riietusele veidi elegantsi, olgu siis joogatundi andmas või õhtuks suundumas. 
 4. Need sobivad suurepäraselt mediteerimiseks, lisades käegakatsutava ja kombatava viisi hingetõmmete või mantrate lugemiseks.  Malasid on pikka aega kasutatud käte töös hoidmiseks ja mõtete keskendumiseks, ajades sõrmedega üle iga helme, kui mediteerite, hingate sisse, hingate välja, hingate sisse, välja hingate… 
 5. Kivid loovad magnetvälja, millele meie keha reageerib. Kristallide tervendamine mõjutab keha ümbritsevat elektromagnetvälja, mida tuntakse aura nime all. Igasugune ebakõla või haigus meie elus võib põhjustada meie auras ummistusi või muid häireid, mis võivad lõpuks avalduda haiguse ja vaevustena kehas. Kristalli kandmine tasakaalustab teie elektromagnetvälja, hoides teie keha õnnelikuna ja tervena. 

 Kohtle oma malat õrnalt ja austusega. Hoidke seda kogu päeva lähedal – see aitab teil jääda rahulikuks ja positiivseks ning meeles pidada oma kavatsusi iga kord, kui seda puudutate. 

Vali oma poolvääriskividest väekee siit 👉https://www.kikudisain.ee/product-category/kaelakeed/poolvaariskividest-vaekeed-malad/

Vali oma puidust väekeesiit 👉 https://www.kikudisain.ee/product-category/kaelakeed/puidust-vaekeed/

Shopping Cart